Mondio Ring (Mondioring)

 

Mondioring se  v České republice provozuje oficiálně pod hlavičkou Mondioring klubu ČR od dubna 2001. 
MONDIORING je velmi progresivní a perspektivní kynologický sport, který se řídí Zkušebním řádem MONDIORING. Tento mezinárodní zkušební řád uznaný FCI obsahuje disciplíny poslušnosti, skoky a disciplíny obrany, a to s obtížností stupňovanou podle kategorií 1 až 3.
 
 
Tento psí sport zahrnuje tři disciplíny: poslušnost, skoky a obranu. Je charakteristický tím, že figuranti při obranách nemají rukáv, ale ringový oblek, takže pes může kousat téměř na celé tělo. Pes závodí bez obojku a řadu cviků provádí vzdálený od psovoda. Důraz je kladen na dokonalou ovladatelnost, vyrovnanost psa a souhru s psovodem, dalo by se říci za jakékoli situace. 
 

Mondioring je relativně mladý mezinárodní sport, který vznikl počátkem 80. let na základě pravidel několika národních sportů: ve Francii uznávaného Francouzského ringu, v Belgii uznávaného Belgického ringu, v Holandsku uznávaného K.N.P.V a v Německu a Švýcarsku uznávaného „Schutzhund“Od roku 2007 je začleněn pod FCI. 

 

Mondio Ring (Mondioring) is a type of dog sportIt is a protection sport that tests the ability of the dogs to protect both themselves and their handlers, even through extreme distractions. The sport trials are similar to the work performed by police dogs. Successful competition requires extensive training and discipline.

 

Mondioring je nejvíce populární v zemích svého vzniku. 
Řadu příznivců má ale i u nás :)
 
 
TŘEBA TOHLE JE ÚPLNEJ MAZEC ;) ;) :)
hlídání objektu, zkuste pejskovi vzít kufříček . . . ;)

 

 
 

 

zdroj: youtube.com

 

 

Canisterapie - máme rádi psi

Tuto stránku zatím připravuji. Vydržte prosím a děkuji za trpělivost.