PES SE STRANÍ A VRČÍ NA PÁNA

23.06.2012 00:41

Pavel Gruber

Dobrý den ,prosím o radu ohledně mého ročního psa rotvajlera,který se chová tímto způsobem.Z nějakého důvodu se mne vyhýbá ,když přijedu z práce nepřibíhá ani mne nevítá.Když ho po-té přivolám jde ke mne z opatrností našponovanej sedne si vrčí a zvedá packu.K ostatním členům přibíhá a vítá normálně.Při jakém- koli zvýšení hlasu a okřiknutí se po té již ke mne špatně vrací.Nevím co to je za chování a jestli je třeba nějak vrčení potrestat.Většinou je to tak 3-4 dny po navrácení z výcviku ,pes se prostě bojí,nevím co to je?. 

 

PP Věrka

Dobrý den,
příčiny vidím dvě. Bud má s Vámi pejsek spojenou nějakou událost, která na něm zanechala následky a proto se takto chová, nebo
Jste si jist, že se k němu na výcviku chovají správně a s respektem? Byl jste u toho? Víte přesně, jak se k němu kdo chová?
Každá příčina má VŽDY svůj následek.
Navíc v 1roce života pes stále prochází pubertou, kdy vše poznává a dělá si ze všeho ,,obrázek,, a když je něco špatně, či někdo něco zkazil, má to následky. Rozhodně ho netrestejte, tím by jste to ještě zhoršili!! A ze psa by se stal bázlivák s agresivnámi sklony. Spíše se zaměřte na to, zda je k němu správně přistupováno, dále ho nedrťte výcvikem, ale zaměřte mu nějakou jinou aktivitu, která ho bude bavit a bude bavit i Vás. Hra je nejlepší lék na stres, špatné chování a na utvoření pevného a láskyplného vztahu mezi člověkem a zvířetem. Myslím že Váš pejsek potřebuje jasně ubrat a projevit taky tu člověčí lásku, nejen výcvik. 

 s pozdravem Psí poradna Věrka 

 

Pavel Gruber 

ok,zatím ,děkuji uberem trochu na výcviku a budu informovat,jak se to dále 

probíhá zatím děkuji zdravím a pěkný víkend