SPRÁVNÉ SOUŽITÍ VEDOUCÍ K RESPEKTU OBOU

23.06.2012 01:05

Barbora Podlipná

Dobrý den, potřebovala bych nutnou radu. Pořídili jsme si fenku border kolie Chilli, je to můj splněný sen, kočka je šikovná a vše je fajn.Pořídili jsme si ji k 1,5 ročnímu psovi argentinské dogy Ozzymu, to je náš miláček, jsou na sebe moc hodní, skvěle se snášejí. Avšak je tu tento problém, borderka je na ozánkovi absolutně závislá, máme ji jen 5 dní zatím, takže proto píši teď, dokať se s tím ještě dá něco dělat. Absolutně mě nevnímá jako autoritu, nedá se s ní cvičit a na plno povelů mi prdí. Prostě čučí, kde je ozzy a jak se za nim plížit a skočit na něj. Mj cíl je takový, pořídili jsme ji kvuli tomu, aby ozzy nebyl smutný a měl kamaráda, ale chci s ní dělat agility, dogdancing a frisbee atd. prostě s ní chci tvrdě makat. V tomto týdnu by měla přijít pokojová klec, kterou jsem pro ni objednala. Prosím poraďte mi, jak se mám chovat dál, a jak to mám provádět s těma našema psounama. I jak to přesně má být s klecí. Moc děkuji za odpověď Bára  

 

PP Věrka 

Dobrý den,

myslím si, že jste na fenku opravdu moooc uspěchaná. Zpomalte !!! a všechno pěkně popořádku.

úplně mě zaráží: ,, Máme ji jen 5 dní ´´ a ,, Absolutně mě nevnímá jako autoritu, nedá se s ní cvičit a na plno povelů mi prdí´´ . . .

Je přeci jasné, že fenka se teprve :

  1. Musí aklimatizovat v novém
  2. Přišla z útulku
  3. A kdo ví, jak se měla dřív a
  4. Zda si s ní někdo dal tu práci a naučil ji alespoň základním povelům
  5. Co má za sebou
  6. atd. atd. těch faktorů tam je opravdu hodně. . .

RADÍM VÁM DEJTE JÍ ČAS  a začněte ji pomalu zvykat ja na Vás tak na nové prostředí a vubec, teprve až se fenka zaklimatizuje a začlení, až pak bych ji třeba zkusila vzít na dobrý cvičák, kde se dá dobře zjistit jak na tom vlastně je a co umí nebo naopak co neumí.

Za druhé mě velmi zaráří : ,, pokojová klec ´´ prosím Vás a naco ?!?!? To jako fenku budete zavírat nebo jak??? Tím jí způsobíte ještě větší stres. Pokud ji chcete jen naučit do klece jakože aby tam měla své místo, i to je možné, ale počítejte s tím, že se bude vždy držet druhého pejska, tedy Ozzyho pokud si sním jak píšete dobře rozumí. A navíc nemyslím si, že je dobré s fenkou dělat tooolik aktivit, je určitě lepší dělat jednu pořádně než pejskovi zahltit hlavu.

Myslím si, že fenka potřebuje jen čas, klid a pohodu nato, aby bylo jasno že je u Vás doma v bezpečí a aby Vám začala i věřit tudíž Vás i respektovat a následně poslouchat. Všechno přeci nejde hned.

Respektovat fenku Chilli ale musíte i Vy. např. i tím, že jí dáte pro začátek čas který potřebuje. Je velmi důležité jí ho také projevit. Pokud neprokážete respekt jí, pak ho nikdy nemůžete čekat od ní.

Určitě doporučuji vše pěkně v klidu a v pohodě, dodržovat postupný plán věcí které máte v plánu a samozřejmě je přizpůsobit fence tak, jak potřebuje. Uvidíte, že pak bude vše fungovat tak jak má.

Přeji spoustu trpělivosti a žádný spěch :)