OTRAVA

Ahoj všichni,

       ne všichni ví, že náš dalmatin Oskar byl otráven jedem a 5 dní bojoval o život. Jed mu zasáhl játra, ledviny, nemohl chodit, tahal nohy za sebou, jakoby zvracel, hodně slinil, strašně průjmoval nejprve tmavá voda, pak světlá...čůral...postupně skoro nevnímal, nedýchal hrudníkem, ale jen si pomáhal bříškem, na kapačky, které jsme mu dávali každé 4 hodiny jsem ho někdy nemohla ani probudit. Měl nechutenství, vůbec nejedl. Byl skoro úplně mimo sebe. Nechodil museli jsme ho nosit. Oči měl kalné bez jiskry života. Byl apatický bez zájmu o běžné dění. Oskar normálně váží 39kg, po této otravě spadl na 19 kg. Kostra potažená kůží. Dnes jsem moc šťastná, Oskárek je mimo ohrožení života. Trvalo to 5 dní, ale bude žít.           
       Jestli bude mít ale otrava nějaké následky nebo ne, se budeme postupně dozvídat z dalších rozborů Oskarovy krve, postupně, po celou dobu léčení. V jeho těle ( laboratoř krev) bylo strašně vysoká hladina fosforu, která se běžně nevidí... Máme vzorek ze zahrady, který našla malá Zuzka druhý den, byly to jakoby takové bobulky, jako korálky, bledě modré neonově svítivé do bíla. v noci hodně pršelo, takže se jí rozmázli v ruce mezi prsty... První odhad, dle výsledků vysokého fosforu, byl, že se jedná o jed na slimáky, který je modrý, založený na základě fosforečnanu železitého a není na něj protijed. Druhé zjištění, dle policie Litoměřice( podávali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele), se může jednat o jed Furadan, je to jed, který je zakázán. Policie již dělala rozbor jedu z hlášení dalších otrávených psů, kde našla právě tento ,,FURADAN,,
Dle konstatování Policie jsme z hrůzou zjistili, že nejsme jediní, že mají otravy psů hlášeny hromadně!!!! Psala jsem, že máme vzorek zeminy, asi s patřičným jedem, bohužel rozbor této zeminy a přesné určení jedu by stálo asi 3-4 tisíce, nemohu si toto v současné době dovolit investovat, léčení Oskara mě již nyní stálo skoro 10 tisíc korun. Budu hledat, např. nějakou vysokou školu, kde bych mohla nabídnout náš vzorek na rozbor, jako třeba jako studijní materiál. Nevím zda se mi to podaří. Pokud byste mi s tímto mohl někdo pomoci nebo měl někdo nějaký nápad, kde by se dal rozbor udělat budu ráda.
       Ještě nutno dodat, že když dcera Zuzka našla ony jakoby bobulky- korálky, vzala je mezi prsty a protože před tím celou noc pršelo, rozmázla se jí celá jakoby pasta na ruku. I když si to šla hned smýt a to několikrát teplou vodou a mýdlem.... do půl hodiny se jí udělalo špatně, bylo jí na zvracení, měla průjem , strašně jí  rozbolela hlava, a měla jakoby rozmazané vidění....do rána to přešlo, nevěděli, co by to mohlo být, někdy je dcerám špatně i třeba ze změny počasí....i mě..normální migréna.. Druhý den byla dcera strašně unavená a otupělá....,  Pak se nám ale ozvala Policie, s tím, že jestli se jedná o ,,Furadan,, a jestli ho měla dcera v ruce je nutné jít okamžitě k lékaři!! Dcera byla ošetřena a teď čekáme na její výsledky rozboru krve, hlavně jaterních testů. Postupně budu informovat dál jak celá situace bude pokračovat.

Zde 3 velice zajímavé odkazy:
https://litomericky.denik.cz/zpravy_region/psy-zabiji-karbofuran-rychle-usmrti-i-cloveka-20120316.html
https://www.karbofuran.cz/fakta.php?2
https://cs.wikipedia.org/wiki/Karbofuran

 

 

Autor: Zuzana Hejtíková