Konečně Nové info o Cesarovi !!

21.02.2012 16:17

 Nepřikrášlená pravda:

Cesar je takzvaně "problémový pes", který má za sebou několik přístřešků. Jeho poslední "oběť" v době této nahrávky byla ještě v nemocnici. Pokousal už několik lidí.

 

Ačkoliv byla Cesarovi nasazena nesprávná ,léčba, a převýchova (přesto že je pes navenek přátelský) nelze podceňovat nebezpečí v jeho chování vůči lidem. Protože je obětí svého strachu.

 

Pokud  neznáme přesně jeho minulost, nemůžeme posuzovat jeho vinu, byla by to pouze spekulace.  Celé jeho chování mě však utvrzuje k tomu, že má důvod mít strach z lidí, které pochází právě z jeho minulosti.

 

Myslím, že neexistuje žádný důvod, k eutanazii nebo k životnímu "uvěznění". Jakmile Cesar přijme důvěru, jsou děravé a nepříjemné situace pryč.

 

Když Cesar neúmyslně kousne, hned pustí jakmile si to uvědomí. Můžete s ním za pamlsek i bezpečně cestovat a on získává Vaši důvěru. Můžete metrem, tramvají i autem...
Můžete ho i bezpečně vést na vodítku.

 

I když je Cesar, velice tolerantní a přátelský při setkání s ostatními psy, jeho budoucí majitel musí být velmi opatrný, aby se zabránilo zbytečnému nebezpečí. V jeho nové rodině by neměli být žádné děti ani domácí zvířata.

 

Obě strany musí mít hodně trpělivosti, dostatek času,ochoty a tolerance k vzájemnému sžívání.

 

Můžete pomoci s náklady za Cesara, které zahrnují ubytování, výživu a veterinární péči apod. Budeme velmi vděční.
14000 V heslo "Cèsar" na stravování Brunn, Bawag: číslo účtu: 01410665642 

autor překladu Věrka Hejtíková

Zde odkaz na další video dobrmánka Cesarka.

https://www.youtube.com/watch?v=d9nLXVRFC4k