NOVINKY

ODSTRAŇOVÁNÍ EKTOPARAZITŮ A PREVENCE !

06.04.2016 13:44

AHOJ VŠEM ! :)

ODSTRAŇOVÁNÍ EKTOPARAZITŮ A PREVENCE !

 
 
Protože výskyt většiny ektoparazitů je sezónní (od jara-do podzimu) by přípravek pro odstranění parazitů a k prevenci měl být dostatečně účinný a netoxický.
Nezapomínejte na antiparazitika, klíšťata "jedou" v plném proudu. . . a to samozřejmě i pro kočičky, které chodí ven či jen prozkoumávají okolí, mohou Vám domů zanést klíšťat víc než dost. . .
 
 
Ektoparazitika (pro vnější parazity)
-koupele-šampóny
-spray
-pudry
-obojky
-spoty
-celková antiparazitika
 
Z PŘÍRODNÍCH. . .
Nám osobně zabírají přírodní obojky (které jsou vhodné i pro štěńata i kojící či březí fenky, starší pejsky či pejsky nebo kočičky s citlivější a alergickou kůží) od Beaphar BIO Band, dále spreje apod.,. . . záleží na Vás který zvolíte, určitě ale nekombinovat všechny dohromady !! :)
Jako další přírodní může pomoci i citronová tráva s octem a levandulí.
 
Z veterinárních přípravků (CHEMIE) -a jsou silnější, bych doporučila např.:
- Bravecto (jak proti blechám tak proti klíšťatům)
- Skalibor (neucpává póry, tudíž není třeba umýt)
- Kiltix-jednou za čas umýt
- Foresto
 
p.s. opatrně se spreji, zvíře může mít z toho zvuku strach a trauma...
 
Samozřejmě by se měl chránit i člověk, na to také nezapomenout ;) pp věrka
 

Woohoo! Náš velký úspěch v Brně ! :) alias Veni, vidi, vici.. :)

12.02.2016 13:49

AHOJ VŠEM PŘÍZNIVCŮM A PSÍM KAMARÁDŮM :-))

Tak sem zase po delší době vkládám odkaz na můj třetí web, kde si můžete přečíst jak jsme teďka byly na mezinárodní výstavě v Brně a jak nám štěstíčko přálo:)

 

 11.02. 2016 17:40

Woohoo! Náš velký úspěch v Brně ! :) alias Veni, vidi, vici.. :))  

CHERRY PETROVICKÝ VÍTR 
třída otevřená / open class (3/3)
Excellent 1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, 
Cruft qualification 2017, BOS 

 

 

ÚSPĚCHY SE NEODPOUŠTĚJÍ, Nikdy takto neklesnu !

18.05.2015 16:59
 18.05. 2015 
 
ZÁVIST a PSYCHOPATI nemají hranice. . . 
Naopak, jednou se dozvím, že jsem kynologický analfabet alias niemand, pak zase že kopu do psů. . . Tak si tak říkám co to bude příště ?? 
Třeba budu natírat psy na zeleno. . .
Zajímavé ale je, že přesně tito závistivci ALE NIKDY NEHNULI ANI PRSTEM pro jakoukoliv pomoc či záchranu pejsků. ALE když jde o poháry a medajle by Vám urvali ruce. 
Poklepte si na ramínku, DÁMY JE MI VÁS JEN LÍTO . . :) 
 
 
 
06.05. 2015 
MORE ABOUT TWO SHOWS, CACIB PRAGUE EXPO DOG in saturday and WAFDAL in sunday , LIBRETTO COMING SOON . . ;) 
 
WAFDAL Show Prague Letňany 03.05. 2015 
judge: Ludmila Fintorová (SK)
 
CH. Falco Petrovický vítr
 
Honor class / Třída Čestná (CH, ICH)
result. EXCELLENT 1
 
Ch. Falco Petrovický vítr is Winner in competition of The Best spotting of WAFDAL 2015 !! :)
 
Finálové soutěže / Finals competition of WAFDAL :
Nejlepší tečkování / Best spotting - 1st place ! 
Nejlepší chovatelská skupina/Best kennel
Nejlepší hlava/Best head 
 
Falcoušek si vše užil společně se svými polosourozenci. Připravujeme libreto. :)
Falco enjoyed all there together with his half-siblings. The libretto coming soon. :)
 MORE COMING SOON . . ;) 
 Více zde: https://falco-petrovickyvitr.webnode.cz/

NOVÝ ZODPOVĚZENÝ DOTAZ VLOŽEN :)

03.04.2015 01:50

AHOJ VŠEM:)

RADY VÁM PŘINÁŠÍM UŽ DLOUHO A JSEM VŽDY MOC RÁDA, KDYŽ SE VŠE DAŘÍ !! ;) 

TADY VKLÁDÁM DALŠÍ, ZODPOVĚZENÝ DOTAZ, KTERÝ TRÁPÍ VELMI MNOHO PEJSKAŘŮ MAJITELŮ A KTERÝ MŮŽE POMOCI TŘEBA I PRÁVĚ VÁM. JINAK JAK ASI VÍTE, TEN KDO SLEDUJE NAŠE FB STRÁNKY VÍ. . , PRO VÁS OSTATNÍ VŠE VKLÁDÁM SEM, KDOVÍ KDY SE SEM ZASE DOSTANU :-/ A BUDU MOCI VLOŽIT MILION DALŠÍCH DOTAZŮ, KTERÉ JSOU TAKÉ DŮLEŽITÉ ;) JINAK MŮŽETE ČÍST NORMÁLNĚ OD SHORA ;) PAK ČASEM BUDE TENTO DOTAZ VLOŽEN NEJPÍŠE DO KOLONKY PSÍ PORADNA - PROBLÉMOVÉ CHOVÁNÍ. 


 

 
Eva Brabcová - Psí poradna :-)

25 březen v 8:30 · Prague

Dobrý den, milí pejskaři, obracím se na vás s prosbou o rady či tipy ohledně separační úzkosti mé fenky. Při přestěhování do nového bytu v naší nepřítomnosti vyje a štěká. Když jsme doma, je bez jediných problémů - v klidu, tichosti, v radosti apod. Myslím, že mnozí z vás se s tímto problémem setkali. Proto mne zajímají jakékoli rady či tipy, co u vás, kteří jste tento problém řešili, zabralo? Díky a hezký den.

 

Eva Brabcová 1 duben v 19:11 Děkuji za tip. Ano, zvyšování sebevědomí - zadávání úkolů, za které je možno chválit, to též dělám. Navíc jsem teď pořídila i protištěkací (vibrační) obojek, nedává impulzy. Ovšem, že by nějak účinkoval se mi nezdá. Naopak, zdá se mi, že fence vibrace s ultrazvukem nijak nevadí. K protištěkacímu obojku s impulzy se mi přecházet rozhodně nechce. Jaké protištěkací obojky se osvědčily vám? Já mám cca 8 kilovou fenku, kříženku se špicem, nemám jí od narození - ale až od prvního roku - je to nalezenec.

 

Psí poradna :-) 1 duben v 23:01 A jak dlouho již na tom pracujete? Je pravda, že tohle je vždycky na opravdu dlouhou tůru a chce to opravdu dodržovat a dělat vše správně, je to velmi důležité.
Já jsem nikdyynikdoucí žádné "proti-štěkací " obojky nepotřebovala, ani žádné jim podobné nebo tak, vždy jsem se se spy dokázala domluvit tak, aby to bylo pro obě strany dobré. Někdyje to fakt oříšekpřijít na to, JAK NA TO, ale vždy se mi to podařilo.
 
Tyto obojky bych ani nedoporučovala, dítěti bych také nekoupila obojek proti breku, když by v noci plakalo např. když by mu rostly zoubky nebo tak.
 
Takže vždy se snažím přijít na příčinu daného chování a následně se ji pokusit odstranit či nejvíce eliminovat na unosnou mez pro oba, tedy pro pejsky a lidi :)
 
Je také pravda pravdoucí, že jak jste již mohla číst na webu:
Unavený pes = spokojený pes.
Ano ano, v rámci mezí určitě. Každý pesan potřebuje, jak jste určo četla, své dostatečné vybití, aby na "blbosti" neměl čas. Pokud se ale stane to,co Vám, je důležité psa naučit=vychovávat k tomu,co je žádoucí=potlačovat/vysvětlit mu co žádoucí není=aby pochopil, že fungovat se dá i v klidku a pohodě ;)
 
Vše je o správné komunikaci a dohodě mezi psem a člověkem. Někdy ale je potřeba se pejskovi věnovat tak, jak je třeba, aby se podařilo zrehabilitovat řekněme problémové chování, kdy jak Vy tak i Váš pejsek má stres, a to je špatné pro oba.
 
Jak jsem psala v příspěvku na webu, je dulěžité aby pes měl dostatečné sebevědomí, a tudíž dokázal zůstat sám se sebou i o samotě. ALE !
 
Je také velmi důležité, aby to tak fungovalo, aby jste to tak psovi nastavila, protože aby to pak nebylo spíše na škodu, stylem ňuňání a ťuťánípsa s větší podporou "destrukce".
 
Nejsem s Vámi doma, takže to nevidím a nemůžu přesně určit zda je vše správně a v pořádku.A zda Vaše diagnostika separační úzkosti je také správná.
 
Proto také pozor !!! Je velmi důležité vědět, protože by se také mohlo jednat o STRACH z Osamění čili ze samoty, z opuštění a strach být sám je trochu o něčem jiném.
 
Ve své podstatě v tom obojím ale také jde o získání jistoty bezpečí v mnoha směrech.
 
Jak tam již bydlíte dlouho?? Měla fenka čas se dobře aklimatizovat,očuchat nové pachy, prozřít v nových rušivých elementech, zvládnout svůj strach z neznáma??
 
Je zřejmé, že s Vámi se cítí v bezpečí.Když odcházíte, bojí sedoma být sama? Nebo je opravdu závislá na Vaší přítomnosti? Má svůj pelíšek např. s vaší mikinou či třičkem, kam se může zachumlat pro pocit bezpečí? Je její pelíšek v klidné části nového domova a je tam, kde se nejvíc zdržujete, nejméně nebo tam kde odcházíte?? Má se po Vašem odchodu čím zabavit? Je v okolí něco,co může její strach či stres vyvolávat?? Jak je stará?? Odkud je? A co prožila v minulosti? , což nemůžete vědět přesně, jen odhadovat z jejího chování když k Vám přišla, dělala to i v minulém zázemí, než jste se přestěhovala?
a další a další . . .
 
Toto vše může ovlivnit všechno, co se doma děje a jak se Vaše fenka cítí . . .
 
Myslím že dostatečná unava-tedy vybití, které potřebuje + správné usměrnění včetně dodání jistoty bezpečí po Vašem odchodu (doba Vaší nepřítomnosti se dá trénovat, začít se je ale dobré od krátkých až po delší dobu nepřítomnosti). Ataké, zkuste jí koupit nějaký hlavolam, který se pro ni hodí, ani těžký ani moc jednoduchý, prostě se kterým se chvíli zabaví a bude následovat odměna např. kong je dobrý, nebo jemu podobné.
 
Někdy jsou ale i psi, kterým velmi pomůže druhý kamarád, to je spíše ale pro ty,kteří sami nevědí jak mají dané situace zvládat. S druhým kámošem to budto přestanou řešit, nebo se mu přizpůsobí a je jim velmi jednodušší vše vysvětlit, jde to jak po másle, ale jak říkám,tohle platí ne u všech a spíše u týraných zvířat např. při pomoci začleňování do běžného života.
 
 
Eva Brabcová 2 duben Dobrý den, děkuji za dlouhý komentář. Ano, zkouším přijít na to, kde se vše zlomilo. Beru nejen to, co je, ale brousím i do minulosti. Pes, nalezenec - kálela doma dlouhou dobu, než se mi jí nakonec po dobrém, podařilo přemluvit, že to není ok. Nebyla jsem si jista, zda je to ze stresu, či ne. Ovšem jedna věc byla jasná - čůrala doma, i když jsem byla v její přítomnosti ( a to jí byl dle veterináře cca rok). Časem se mnou byla dost na cestách - vlaky, autobusy, lidi, psi. Dojížděla jsem pracovně do terapeutické komunity, kde se mnou mohla občas být. Vzpomínám si, jak celou první noc proštěkala - v mé přítomnosti! Časem se to uklidnilo. Bydlela jsem v domě, měla možnost být venku - často jsem jí ale vídala, jak si zalézá do klidu svého pelechu či se jen tak vyhřívá na sluníčku. Po létech změna z domu do školního bytu - štěkala, ano, na dupající děti a hluk, jinak ok. Po létech další změna z vesnického školního bytu do městského bytu - velice hlučná bytovka. Opět štěkání jen na podněty. Poslední stěhování před měsícem a půl do velice klidného domu, kde jediným rušivým elementem je právě naše fenka    Teď se směji, ale když mi poprvé sousedé zvonili u dveří, že pes vyvádí, nebylo mi do smíchu ani trochu. Ano, ani mne se protištěkací obojky příliš nezamlouvají, bohužel jako pomocník se mi to zdá dobré. Další skvělý pomocník je to rádio. Opravdu fena vůbec nevyvádí, ani jednou, když ho má zapnuté - a tak si říkám, že by jí vadilo to ticho? Klid domu, ve kterém nyní žijeme? Jsme tam měsíc a půl - cca 4 týdny intenzivně řeším problém s vytím a štěkáním. Pravda je, že teprve včera jsem jí poprvé od přestěhování viděla, jak si sama od sebe s něčím hraje - má k dispozici klacky, míček a žvýkací kost. Fence je cca 8 - 9 let. (nemám ji od narození, tak nevím přesně). Díky. 
 
Psí poradna :-) 2 duben Dobrý den:) jojo, z tohoco píšete je zdárné, že fenka stěhováné nese těžce, na klidu jí to vždy nepřidá a pokaždé ji to rozhodí. Je očividně závislá nejen na Vás, aletaké na prostředí včetně okolí se kterým se sžije, no,a Vy se pak přstěhujete a jejíklid je v turánu zhroucený. Očividně potřebuje jen víc času a Vaší podpory, aby její aklimatizace v novém prostředí s novými energiemi,pachy i rušivými elementy,které třeba nezná nebo nepoznala, zvládala lépe a s co největší možností pohody, ikdyž je to pro ni stresující.
 
Moc se mi líbí, jak píšeteo rádiu :) Ano ano, už tolikrát jsem takédoporučovala, když idé odchází, nechat hrát rádio jen lehce nahlas-ne příliš, sklidnou muzikou např: Blaník, Impuls. . . na psi to funguje celkem dobře korkdyž jsou zvyklí a očividně jim to, ze zkušeností co mám, dává najevo přítomnost lidí bez lidí ;)
 
Víte, z toho všeho se dá odhadnout, že fena bohužel nežaila moc dobrého jako malá,než se k Vám dostala, tudíž ji ty ,,chmury,, doprovází životem a sama jenedokázala odbourat. Upíchla se na Vás a domov, cožje její jistota a klid. Bohužel odbourat to asi uplně nejde, jen zmírnit, no tot otázka.Ale kdyžveškeré přesouvání a opouštění jejího zaběhnutého domova takhle nesla, je to pro ní zlé. Je toočividně fena, která prostě zakotví a tam bude spokojená, změny jsou pro ni zásadní a přihoršují jí. Jak veškerá vaše stěhování probíhala včetně zkušenností, které fena sbírala,pocitů atd., nevím. Ale Vaše psí holčička hold není taková teréňačka, asi i s tím co má nebo nemá za sebou aočividně jí to nedácá spát, tudíž nemá klid, stále ve stresu když odejdete, proč?? No, protože co když zasedojde k přesunu a stěhování? To bude dle mě ten hlavní problém. Na tom je třeba pracovat a jakmile to fena pochopí, bude v klidu, opravdu si to myslím.
 
Asi bych zkusila vést fenu k ustálení si novéhodomova tak, aby v něm pocítila bezpečí a klid jistoty ale také aby věděla, že duležitější je aby pro mě byla v klidu např. ze začátku učit povelem třeba "Zustan" a s mým následným příchodem jí vždy jen klidným hlasem říct např:"Hodná holčička" nijak to nepřehánět prostě aby cítila že když odcházíte i se vracíte a NIC se nemění. Napoprvé to hned nepujde a bude to trvat nějaký čas, ale myslím si že časem pochopí. Nevímjak vypadá Vaše vítání, zda vyvádí a vítá Vás příliš, nebo se třese? nebo co dělá? ale taky,mírnit aby přišla v klidu a v klidu probíhalo uplně vše. Sem tam ji časem třeba z Vaší cesty-odchodu, při návratu zkuste i něco přinést, něco na zub...at má pocit spokojenosti, nebo u odchodu ji dát neco. Zkusila bych i něco uplně nového přes rozvinutější cvičení-klikr ;) dálemít hračku, která by byla VIP, kterou ji dáte třeba jen párkrát a vždyjen na chvilku, když jste doma....bude ji pak zajímat otovíc, a až by byla na hračku upnutá, dala bych ji tu hračku než bych odešla,při příchodu si hračky nevšímat a pak ji nenápadně nebo i když to vidí, zase uklidit. Prostě Váš odchod i navodit jako hru ;) sprojevy odměn, at už dobrot či laskavého slova. Aby její "vyvádění" začala chápat jako nesmyslnéa odsunula ho sama do zapomění ;)(nemyslím tím rozdovádet ji a odejít to určitě ne!! ale navodit klidný pocit užitku jako při hře, odbourávání stresu a viz celý popisek).
 
Duležité je zmírnit její strach, kterýmje dle mě vše vyvolané a možná někdy zase až moc Vaší pozornosti,kdy po odchodu nastane, že ji nemá. Zkuste to, budu držet moc palce ;)

 

Eva Brabcová 2 duben Dobrý večer, děkuji za vaše řádky velice!!!. Ještě k těm mým příchodům - právě to mne nejvíce překvapilo při zjištění, že fena celou dobu, co je sama doma vyvádí - totiž vždy, když jsem přišla domu, tak mne prostě přišla přivítat - obyčejně přiběhla, nechala se krátce pohladit na hlavě, rozhodně se netřásla nebo něco podobného. Nevypadala nijak přepadle nebo vyčerpaně... proto mne to tak překvapilo, když jsem si ji poté nahrála a nestačila se divit. A co se mé pozornosti k fence týče - nespí s námi v posteli - spí ve vedlejší místnosti, ani ji nenosím v náručí, a nenechávám si ji skákat do klína. Záměrně vyhledávám více situace, ve kterých ji mohu pochválit - ale zase nic přehnaného - vždy jen slovně, nebo lehkým pohlazením. Až teprv, když je to velký pokrok, rozdovádím ji. Zkusím vše, co jste mi psala a věřím, že to fence pomůže. Jak říkáte, chce to čas, aby se s novým prostředím sžila. Hledala jsem nové místo, protože jsem věděla, že v něm bude klidněji pro žití, tak se nám to snad všem podaří naplnit. Ať se vám daří! 

 

Psí poradna :-) 3 duben Děkuji a ať se vše daří i Vám :)

 

ODKAZ NA DOTAZ ZDE 

 

 

PF 2015 ! :)

20.12.2014 19:26

PF 2015 ! :)

Buďme skromní a přejme si, at Ti co trpí už netrpí, at Ti co jsou sami už sami nejsou a at se každému dostane lásky co nejvíce :) Přejme těm druhým jen to nejlepší a snažme se jen to nejlepší druhým dávat :)
Krásné Vánoce a Šťastný Nový rok 2015 všem! :) 
vaše Psí poradna :) pp věrka

PF 2015 ! :)

20.12.2014 16:20
Ták  a o výstavě ve Swiebodzicích + o celém našem výstavním roku a nejen to, se dočtete na našem třetím webu a to v sekci SHOWS CHERRY  :) u obrázku odkaz ;) 
 
 
Krásný Vánoční Pozdrav od celé naší smečky :)
PF 2015 ! :)
 
 
NASHLEDANOU A TĚŠÍME SE NA VÁS V PŘÍŠTÍM NOVÉM ROCE 2015 ! :)
  

PRO ZÁJEMCE O SEMINÁŘ VYSTAVOVÁNÍ SE SPRÁVNOU KOMUNIKACÍ SE PSEM :)

07.12.2014 13:20
 
 

Dobrý den všem :)

 
hodně mi chodí majly s dotazem, zda bude a kdy další seminář vastavování, jak se přihlásit a kam, že by jste potřebovali, že s pejsky zažíváte trable a stres atak pod.,  . . .
Milí zlatí, tento rok určitě né, ale vypadá to slibně a tudíž příští rok už snaad zase budou ;) uvidíme. Já vím že Vám stále píšu, sledujte mé webové stránky, ale jak říkkám vydržte !! ;) Příští rok už je tu za chvíli a myslím, že seminář vystavování bychom mohli udělat klidně i na dva dny v jeden den začátečníci a v druhý pokročilí a to cca na jaře ;) Nebojte, vše se dozvíte včas ;) 
 
K dotazům ohledně místa konání, zájem má Uherské Hradiště, Brno, Praha, Jihlava, Zlín, Uherský Brod, Karlovy Vary, Chomutov, Olomouc, atak dále . . .
 
Také ohledně nervů stresu, že se pejsci nechtějí vystavovat, že vázne komunikce, že se bojí a že si s nimi nevíte rady, případně jestli bych Vaše pejsky mohla vystavovat.
V první řadě žádnou paniku, všechno jde, když se chce. :) 
 
Milí vystavovatelé, ať už začáteční nebo pokročilí, vydržte, vše se dozvíte včas ;) :) a příští rok přinese určitě nové ovoce, budu se na Vás všechny těšit :)
 
Přeji krásný předvánoční čas a Halelůja všem :) pp Věrka 
 
Najdete mě na facebookových stránkách zde: https://www.facebook.com/psiporadna 
 
 
 
 
 

MEMORIÁL ING. JANA FINDEJSE * CLUB SHOW DK ČR 29.11.2014

04.12.2014 13:33

 

Táák a máme první video, natočeno mobilem, ale jsme rádi že ho máme :)
Soo and we have the first video, filmed by mobile phone, but we're glad to have him :)
---
MEMORIÁL ING. JANA FINDEJSE CLUB SHOW DK ČR 
Přestavlky okr. Litoměřice 29.11.2014
Dalmatian judge: Olga Dolejšová (CZ)

Amor Royal Felicity ,Angelo,
tř. otevřená / open class (5/5) 
Excellent 2, Res.CAC/under Champion CZ / Full CAC !  

splněny podmínky pro udělení titulu CHAMPION ČESKÉ REPUBLIKY ! 

 

MEMORIÁL ING. JANA FINDEJSE * CLUB SHOW DK ČR 29.11.2014
Náš úspěšný skvělý den :)
3x 1.místo,4x 2.místo,splněny podmínky a tím dokončen CHAMPIONÁT ČR!! Více v odkaze dole :) ;)
 
* Our successful great day :)
3x 1st place, 4x 2nd place, completed terms for gaining title CHAMPION OF CZ!! More in link down :) ;) 
 
 
CH. Koh-I-Noor´s Light Raul ,Judy,
Maminka Cherrýtky Nejlepší Čestný jedinec 1. místo !
Dam of Cherry THE BEST HONOUR WINNER 1st place !
 
Enjoy The Silence von der Ora Maritima
Tatínek Cherrýtky Nejlepší Plemeník 1. místo !!!
Sire of Cherry in THE BEST STUD 1st place !!!  
 
Děkuji za velmi pěknou Klubovou výstavu :)
 

 

Velké poděkování za toto foto paní Světlaně Rosenthalové
 

 

 

 

DOUBLE CACIB PRAGUE EXPO DOG Letňany 01.-02.11. 2014

04.11.2014 10:53

Připravujeme, . . .

a povídání bude velmi zajímavé a poučné . . ;)

DOUBLE CACIB PRAGUE EXPO DOG Letňany 02.11. 2014

Dalmatian judge: Tibor Havelka (SK)

 

---------------------------------------

DOUBLE CACIB PRAGUE EXPO DOG Letňany 01.11. 2014

Dalmatian judge: Sarmont Tamara (BLR)

 

 

 

TENTO VÍKEND SE KONALY 3 RŮZNÉ VÝSTAVY . . .

29.10.2014 09:41
 
23.10. 2014 Národní výstava psů Brno
přihášeno 41 dalmatinů,  
 
judge: Věra Dvořáková (Česká Republika) 
 
výsledky už zde:
 https://www.2014eurodogshow.cz/vysledky/1477 (pod fotografií odkaz na NV)
 
 

 23.-26.10. 2014 Europa Dog Show Brno ( Evropská je rozložena do tří dnů, kdy plemeno dalmatin jde v pátek, 
přihášeno 87 dalmatinů, 
 
judge: Mr Manola Poggesi , kennel Del Parnaso (Italy) 
 
výsledky už zde:
 https://www.2014eurodogshow.cz/vysledky/1477 (pod fotografií odkaz na EDS)
 
 
 
 25.10. 2014 Speciální klubová výstava DK ČR Blansko 
přihášeno 81 dalmatinů, 
 
judge: Jean Pierre Achtergael , kennel Green Garden (Belgie)
 


   
 

V sobotu jsme se zúčastnily Speciální výstavy DK ČR, která se konala v Blansku :) 

Více se dozvíte tady :) 

Naše výsledky a povídáníčko číst tady ;)

 

 

Záznamy: 1 - 10 ze 150
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>